استخاره با قرآن

نیت کرده و پس از قرائت سوره اخلاص ( قل هوالله احد ) [سه مرتبه] روی کتاب قرآن اشاره کنید.

استخاره آنلاین

آداب استخاره

استخاره معمولا آدابی دارد که بهتر است رعایت شود که در این بخش به آنها اشاره می کنیم.

اول آنکه هنگام گرفتن استخاره بهتر است پاک و با وضو باشید.

رو به قبله باشید ،

خواندن سه مرتبه سوره اخلاص و سپس سه صلوات بر محمد و آل محمد توصیه شده است.

سپس استخاره می گیرید.

دعای استخاره با قرآن

از مرحوم سيّد بن طاووس در کتابی به نام فتح الأبواب نقل شده است که هنگام گرفتن استخاره با قرآن بهتر است این دعا را بخوانید و سپس استخاره بگیرید.

اَللّهُمَّ إِنْ كانَ فِي قَضائِكَ وَقَدَرِكَ، أَنْ تَمُنَّ عَلى اُمَّةِ نَبِيِّكَ، بِظُهُورِ وَليِّكَ وَابْنِ بِنْتِ نَبِيِّكَ، فَعَجِّلْ ذلِكَ وَسَهِّلْهُ وَيَسِّرْهُ وَكَمِّلْهُ، و اَخْرِجْ لِي آيَةً اَسْتَدِلُّ بِها عَلى أَمر فَأَئْتَمِرَ، أوْ نَهْـى فَأَنْتَهي فِي عافِيَـة.

خدايا اگر قضا و قَدَرت اين است كه با ظهور وليّت و فرزند پيامبرت بر امّت رسول خدا منّت گذارى، پس در ظهورش تعجيل و راهش را سهل و آسان قرار ده و براى من آيه اى بيرون آور كه يا در آن امرى باشد كه انجامش دهم و يا نهى باشد كه تركش كنم به عافيت و تندرستى.

استخاره با قرآن به روش های مختلفی نقل شده که ذکر همه موارد در این صفحه امکان پذیر نمی باشد.

چه زمانی استخاره بگیریم

استخاره در زمانی مورد نیاز است که انجام دادن یا ندادن در کاری برای آدمی مشخص نباشد و با فکر و عقل خویش قادر به انتخاب آن نباشد و حتی با مشورت کردن با کسانی که صاحب نظر هستند نیز برایش روشن نشود ، در این لحظه انسان استخاره می گیرد و پاسخ هرچه بود با توکل بر خدا انجام می دهد ، به غیر از این ، گرفتن استخاره جایز نیست.

چندین استخاره با یک نیت

از گرفتن چند استخاره با یک نیت پرهیز کنید ، مگر آنکه زمان قابل توجهی گذشته باشد یا آنکه شرایط تغییر کرده باشد ، در غیر این صورت پاسخ استخاره اول معتبر است و استخاره های بعدی اعتبار ندارند.

توکل به خدا بعد از استخاره

بايد انسان بعد از استخاره - با شرايطى كه در بالا گفته شد - ترديد نكند و به دنبال آن به راه بيفتد و از خدا خير و صلاح خويش را بطلبد و بر ذات پاك او توكّل كند، و مطمئن باشد نتيجه خواهد گرفت.پ

بعد از گرفتن استخاره با شرایطی که گفته شده است ، بی شک به دنبال راهی که نیت کرده اید باشید و بر ذات پاک پروردگار توکل کنید و اطمینان داشته باشید که نتیجه خواهید گرفت.

کلمات کلیدی استخاره

در خصوص برخی کلماتی که مرتبط با استخاره آنلاین و استخاره اینترنتی است و به این صفحه مربوطه می شود به چند مورد از آنها اشاره می کنیم : استخاره,استخاره با قرآن,استخاره اینترنتی,استخاره واقعی,استخاره با قرآن خوب و بد,استخاره ازدواج,استخاره با تسبیح,استخاره با قرآن خوب و بد فوری,استخاره با قرآن با جواب,استخاره دستی,استخاره آنلاین مکارم,استخاره اینترنتی مکارم,استخاره آنلاین آیت الله بهجت,استخاره امام حسین

بدون شک واژگان بسیار زیادی که به استخاره وطن اسکین مرتبط باشد وجود دارد که امکان ذکر تمام موارد در این صفحه میسر نیست.